Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym - oficjalny serwis internetowy TPG

Ścieżka dostępu do aktualnie oglądanej strony

REGIONY » Aktualności dla Regionów » Jednostka Warmińsko-Mazurska » „Rozwinąć skrzydła” – czyli kolejna odsłona Festiwalu Twórczości Wszelakiej

Boczny panel wyboru na stronie Głównej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym

przycisk menu do Aktualności Regionalnych
przycisk menu do Jednostek TPG

Jednostki Regionalne


Wyszukiwarka dla Głównego serwisu TPG

 

„Rozwinąć skrzydła” – czyli kolejna odsłona Festiwalu Twórczości Wszelakiej

Dodano: 18 maja, 2012 | Jednostka Warmińsko-Mazurska | Komentarze: Brak

Tradycją stało się już, że Warmińsko-Mazurska Jednostka Wojewódzka TPG organizuje Ogólnopolski Festiwal Twórczości Wszelakiej Osób Głuchoniewidomych. W tym roku odbył się on w dniach 11-13 maja pod hasłem: „Rozwinąć skrzydła” i tak jak w zeszłym roku przybrał formę czterech warsztatów artystycznych:

  • pantomimiczno-teatralne
  • bębniarskie
  • plastyczne (wyroby biżuterii, malowanie na płótnie)

 

Czym był dla mnie Festiwal? Przede wszystkim Festiwal był wielkim wyzwaniem, jak dla mnie –  myślącego matematycznie, dawnego urzędnika.

zdjęcie z Festiwalu - widoczna widownia

Jest to wielkie przedsięwzięcie, z którym uporały się Martyna i Julia, więc wielkie brawa dla nich. Jestem pełen podziwu za ich energię i wytrwałość. Dla mnie to coś nowego, bo nigdy nie miałem z tym styczności, oprócz ubiegłorocznego festiwalu. Przede wszystkim w dziedzinie artystycznej i humanistycznej nie mam doświadczenia.

Nigdy nie myślałem, że ja będę zaangażowany do wspólnej pracy przy organizacji, a przede wszystkim do wystąpień publicznych. Jest to praca nad sobą – przełamać stereotyp nieśmiałości przed publiką. Dzięki temu staję się pewniejszy. Ponadto ciekawość, czy ja sobie z tym poradzę.

Panie instruktorki: Zosia Osękowska, Irena Achcińska, Urszulaa Tarazewicz są pod wielkim wrażeniem. Przede wszystkim zaproszenie ich do prowadzenia warsztatów na festiwalu było dla nich wielkim wyróżnieniem. Miały możliwość poznania nowego środowiska niepełnosprawnych – osób głuchoniewidomych. Spotkały się z ludźmi pełnymi zapału do pracy i ogromną ciekawością poznania czegoś nowego. Dziwiły się, ile osoby głuchoniewidome mają cierpliwości i staranności, aby dane dzieło wykonać dobrze. Bardzo chwaliły ideę utworzenia festiwalu dla osób z taką niepełnosprawnością. Są dumne, że mogły wziąć udział w tak wielkim zadaniu, jakim był Ogólnopolski Festiwal Twórczości Wszelakiej.

Panie działające w wiosce tematycznej „Lipowe Skrzaty” pod patronatem Fundacji Rozwoju Regionu w Łukcie mogły się wykazać więcej, nie tylko w swoim miejscowym środowisku a mianowicie w Olsztynie.

 

Teks: Grzegorz Miszczuk


Strona Regionów współfinansowana w ramach zadań zlecanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

PFRON - Państwowy fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Komentarze do wpisów


Zostaw komentarz

Obrazek przedstawiający hasło: TPG - Tu Przekraczamy Granice!

Informacje o nas

Projekt współfinansowany ze środków Pfron

Projekt współfinansowany ze środków PFRON
PFRON - Państwowy fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Jeden procent dla TPG

Obrazek przedstawiający KRS do przekazania 1% dla TPG

Ułatwienia dostępu do strony

Adresy e-mail redakcji i webmastera strony

Informacja o własności