Weź sprawy w swoje ręce... - oficjalny serwis projektu "Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce."

Ścieżka podstrony

Strona główna / O projekcie / Oferta / Wsparcie dla rodzin

Wsparcie dla rodzin

Poszukiwanie zatrudnienia i rozpoczęcie aktywnego trybu życia może okazać się dużym zaskoczeniem dla Twoich bliskich. Moga oni zadawać pytania takie jak chociażby: „Czy stracisz rentę?”, „Czy sobie poradzisz?”, „Jaki sprzęt będzie ci potrzebny w pracy, abyś mógł/mogła być dobrym pracownikiem?”...

Tego typu wątpliwości są normalne i pojawiają się w wielu rodzinach. Ich źródeł można się dopatrywać w niewiedzy oraz lęku przed zmianą sytuacji. Wiemy o tym, dlatego zadbaliśmy o to, żeby wsparcie mogła otrzymac też Twoja rodzina.

Najbliżsi członkowie Twojej rodziny mogą spotkać się z każdym specjalistą i każdą specjalistką, pracującą w naszym Projekcie. Przypominamy ich listę:

Trener/trenerka motywacji odpowiada za emocjonane wsparcie podczas poszukiwania pracy. Pomoże odnaleźć Twój ukryty potencjał. Razem z nim będziesz budować poczucie własnej wartości, będzie on dla Ciebie wsparciem podczas szukania pracy.

Doradca/doradczyni ds. rozwoju zawodowego zadba, abyś poczuł/poczuła się pewnie na rynku pracy. Rzetelnie określi Twoje predyspozycje zawodowe, pomoże Ci stworzyć dokumenty aplikacyjne, przygotuje do rozmowy kwalifikacyjnej.

Doradca/doradczyni ds. uprawnień przybliży Ci zagadnienia rynku pracy związane z zatrudnieniem. Przekaże informacje dotyczące Twoich praw jako osoby z niepełnosprawnością, a także opowie o ulgach, z których możesz skorzystać. To osoba z wykształceniem prawniczym, więc pomoże Ci odnaleźć się w różnych zawiłościach prawnych.

Doradca/doradczyni ds. sprzętu pomoże Ci dobrać i zakupić odpowiedni sprzęt zmniejszający ograniczenia funkcjonalne. To pozwoli Ci na lepsze funkcjonowanie w pracy, szkole, podczas poszukiwania zatrudnienia, a także w kontakcie z innymi ludźmi w życiu codziennym. To osoba, która doskonale orientuje się w najnowszych rozwiązaniach technicznych stworzonych z myślą o osobach z uszkodzeniem wzroku i słuchu.

Instruktor/instruktorka rehabilitacji podstawowej będzie wspierać Cię podczas nauki samodzielnego, bezpiecznego poruszania się z białą laską oraz przygotuje do korzystania z usług tłumaczy-przewodników. Pomoże osiągnąc większą sprawność i samodzielność w wykonywaniu codziennych czynności, a także w obsłudze pomocy optycznych. Nauczy Cię też metod komunikacji, których używają osoby głuchoniewidome między sobą oraz w kontaktach z osobami widzącymi i słyszącymi.

Jeśli będzie taka potrzeba, to w spotkaniu udział weźmie też tłumacz języka migowego.

Przeczytaj też o:

Jak się z nami skontaktować?

Jeśli jesteś zainteresowany projektem, jeśli myślisz o zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej lub jeśli znasz kogoś, komu nasz projekt mógłby pomóc - skontaktuj się z nami! Pełna nazwa projektu brzmi: Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce.

Instytucje finansujące i realizujące projekt

Flaga Unii Europejskiej - łącze do strony Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Łącze otwierane w nowym oknie. Logo Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym (TPG)- łącze do strony głównej TPG. Łącze otwierane w nowym oknie. Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) - łącze do strony głównej PFRON. Łącze otwierane w nowym oknie. Logo Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) - łącze do strony Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Łącze otwierane w nowym oknie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Bądź z nami na portalach Nasza Klasa, Facebook, You Tube i innych, zamów bezpłatny biuletyn informacyjny!

Strona TPG na portalu Facebook

Logo portalu Facebook - zobacz więcej! Łącze do portalu Facebook. Łącze otwierane w nowym oknie.

Kanał filmowy TPG na portalu You Tube

Logo portalu Youtube - zobacz więcej! Łącze otwierane w nowym oknie.

Kanał RSS"

Logo kanału RSS projektu - dowiedz się więcej!

Biuletyn informacyjny"

Logo biuletynu projektu - dowiedz się więcej!

Forum dyskusyjne przyjaciół TPG na portalu Nasza Klasa

Fanklub TPG na portalu Facebook

Szybkie łącza do stron serwisu "Weź sprawy w swoje ręce..."

Czytaj o najświeższych wydarzeniach, uroczystościach i okazjach związanych z projektem - łącze do strony z wydarzeniami i materiałami audiowizualnymi. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany projektem lub znasz kogoś, komu moglibyśmy w ten sposób pomóc - łacze do stron z danymi kontaktowymi