Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym - oficjalny serwis internetowy TPG

Boczny panel wyboru na stronie Głównej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym


Wyszukiwarka dla Głównego serwisu TPG

cieka dostpu do aktualnie ogldanej strony

Strona Główna TPG » Jak działamy » Obecnie jesteś na stronie: Warsztaty

Menu z podstronami dla bieżącej strony

Jak działamy

Warsztaty

 

Warsztaty, które organizujemy od początku naszej działalności, cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Ich uczestnicy chwalą je sobie przede wszystkim za ciekawie prowadzone i niezwykle pomocne zajęcia rehabilitacyjne oraz za możliwość toczenia nieograniczonych rozmów ze specjalistami. Równie ważnejest to, że odbywają się one zawsze w wyjątkowo urokliwych zakątkach Polski – do naszych faworytówod lat należy między innymi Ustronie Morskie. Zapraszamy na nie wszystkich tych, którzy nabywanie pożytecznych umiejętności lubią łączyć z przyjemnym wakacyjnym odpoczynkiem w wesołym i życzliwym towarzystwie.  

Poniżej przedstawiamy krótkie charakterystyki organizowanych przez nas warsztatów. Zapoznając się z nimi warto pamiętać, że na każdym z nich plan zajęć dobierany jest zawsze indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego uczestnika.

 

Warsztaty dla dzieci i rodziców

Na warsztaty organizowane z myślą o głuchoniewidomych dzieciach, zapraszamy także ich rodziców. Do opiekunów bowiem będziemy kierowali większość wykładów i od nich będziemy wymagać, by angażowali się w zajęcia rehabilitacyjne.

 

Warsztat szkoleniowo-rehabilitacyjny dla dzieci

Ukierunkowany jest na szkolenie rodziców. Podczas niego opiekunowie mają okazję przybliżyć sobie problematykę związaną w wychowywaniem dziecka głuchoniewidomego od urodzenia, zrozumieć swoją rolę jako rodzica oraz poznać szeroki wachlarz metod pracy ze swoją pociechą. W zamian oczekujemy od nich, by systematycznie wraz ze swoim dzieckiem brali udział w różnorodnych zajęciach rehabilitacyjnych (ogólnorozwojowych, rehabilitacji ruchowej, komputerowych, usprawniających słyszenie i widzenie, plastycznych, integracji sensorycznej i ruchu rozwijającego – metodą Weroniki Scherborne) oraz by uczestniczyli w – prowadzonych już tylko dla nich – wykładach. Zapraszamy na nie przede wszystkim rodziców dzieci młodszych oraz tych, które nie brały wcześniej udziału w tej formie rehabilitacji.

 

Integracyjno-szkoleniowy

Dla rodzin dzieci starszych i tych, które uczestniczyły już  w warsztacie szkoleniowo-rehabilitacyjnym. Wyróżniają się tym, że zajęcia rehabilitacyjne są na nich dużo mniej intensywne. Adresujemy je bowiem do dzieci, które zwykle od lat objęte są już specjalistyczną pomocą. Ten rodzaj warsztatu to przede wszystkim doskonała okazja do tego, by dziecko głuchoniewidome, jego rodzice i rodzeństwo ciekawie spędzili czas w swoim towarzystwie oraz z innymi osobami mającymi na co dzień  podobne problemy.

 

Warsztaty dla młodzieży

Warsztaty dla głuchoniewidomej młodzieży mają charakter rehabilitacyjno – integracyjny. Ich uczestnicy biorą więc udział nie tylko w rozmaitych zajęciach rehabilitacyjnych, ale też spędzają miło czas na wspólnych zabawach, grach i wycieczkach. Z jednej strony nabywają więc samodzielności i przygotowują się do dorosłego życia, a z drugiej korzystają z uroków lata i wolnego czasu spędzanego w gronie rówieśników.

 

Warsztaty dla dorosłych

Dorosłe osoby głuchoniewidome zapraszamy na intensywne turnusy rehabilitacyjne. Prowadzone są podczas nich zajęcia z zakresu metod komunikacji, orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się, korzystania z komputera, usprawniania widzenia i słyszenia. Jak na każdym naszym wyjeździe, także na tym nigdy nie brakuje czasu na integracje i dobrą zabawę.

 

Warsztaty arteterapeutyczne w Łucznicy

Artystyczny charakter mają dwutygodniowe warsztaty arteterapeutyczne w Łucznicy nieopodal Warszawy, gdzie wykonuje się małe gliniane formy ceramiczne, prace z  wikliny, suszonych kwiatów, ziaren itp. Jest to prawdziwa uczta dla tych, którzy czują w sobie zamiłowanie do prac manualnych.

 

Plenery rzeźbiarskie w Orońsku

Odbywają się one w prestiżowym, malowniczym Centrum Rzeźby Polskiej, w Orońsku, koło Radomia, tj. w miejscu, gdzie zaszywają się w rzeźbiarskich pracowniach najsławniejsze polskie dłuta. Dwa tygodnie pracy w glinie pod okiem artysty – rzeźbiarza pozostawiają po sobie nie tylko wspaniałe, pokazywane na różnych wystawach rzeźby, ale też – niezapomniane wrażenia. Wiele osób głuchoniewidomych tu właśnie odkrywa swoje ukryte dotychczas zdolności i nierozpoznaną wcześniej pasję.

 

Przeczytaj też:

„Aktualną ofertę”, w której zamieszczamy informacje o zapisach na wyjazdy

Obrazek przedstawiający hasło: TPG - Tu Przekraczamy Granice!

Informacje o nas

Projekt współfinansowany ze środków Pfron

Projekt współfinansowany ze środków PFRON
PFRON - Państwowy fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Jeden procent dla TPG

Obrazek przedstawiający KRS do przekazania 1% dla TPG

Ułatwienia dostępu do strony

Adresy e-mail redakcji i webmastera strony

Informacja o własności