Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym - oficjalny serwis internetowy TPG

Ścieżka dostępu do aktualnie oglądanej strony

DiS » Dłonie i Słowo » Nr 4/2017 » Od redakcji

Boczny panel wyboru na stronie DiS Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym

przycisk menu do numerów miesięcznika Dłonie i Słowa
przycisk menu do numerów Usłyszmy i zobaczmy
przycisk menu do archiwum Dłoni i Słów

Wyszukiwarka dla Głównego serwisu TPG

Od redakcji

Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna


Wersja wideo artykułu: Od redakcji

Drodzy Czytelnicy,
oddajemy Wam kolejny numer „Dłoni i Słowa”, który zawiera wiele różnych, ciekawych artykułów. Tematem przewodnim wydania są szkolenia, jakie Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zamierza organizować z obsługi osób z niepełnosprawnościami i różnymi specjalnymi potrzebami (w tym m.in. osób głuchoniewidomych czy seniorów). TPG chce edukować społeczeństwo, aby każdy umiał udzielić pomocy osobom niepełnosprawnym, chce także poprawić funkcjonowanie tych osób w społeczeństwie. O szkoleniach piszą nasi specjaliści – Małgorzata Książek i Mateusz Ciborowski. W dziale poświęconym zdrowiu zamieszczamy wywiad z rehabilitantką, która mówi o potrzebie aktywności ruchowej u osób z dysfunkcją wzroku. Polecam Wam też tekst o warsztatach w Łucznicy, którego autorem jest jeden z uczestników – głuchoniewidomy Ireneusz Basta. Ten tekst jest potwierdzeniem, że warsztaty są potrzebną formą rehabilitacji dla osób głuchoniewidomych! Zachęceni do dzielenia się wspomnieniami z wakacji, rodzice głuchoniewidomego Karola opowiedzieli nam o letniej wyprawie do Gdańska. Polecam tez artykuł ciekawostkowy o flameco, który przeniesie Was w świat tańca i muzyki hiszpańskiej.
W biuletynie „Usłyszmy i Zobaczmy” zamieszczamy tekst „Dom to też praca”, poświęcony pracy opiekunów osób niepełnosprawnych, starszych i dzieci; świadczenie opieki nad tymi osobami powinno być traktowane przez państwo jako praca na pełnym etacie. Drugi materiał to relacja z konferencji w Filharmonii Szczecińskiej, na której zajmowano się różnymi aspektami rehabilitacji osób głuchych.
Kochani Czytelnicy – to już ostatni numer naszego magazynu w tym roku. W imieniu całego zespołu redakcyjnego życzę Wam cudownych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna
Zdjęcie autora artykułu: Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna

Komentarze do wpisów


Obrazek przedstawiający hasło: TPG - Tu Przekraczamy Granice!

Informacje o nas

Projekt współfinansowany ze środków Pfron

Projekt współfinansowany ze środków PFRON
PFRON - Państwowy fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Jeden procent dla TPG

Obrazek przedstawiający KRS do przekazania 1% dla TPG

Ułatwienia dostępu do strony

Adresy e-mail redakcji i webmastera strony

Informacja o własności