Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym - oficjalny serwis internetowy TPG

Ścieżka dostępu do aktualnie oglądanej strony

DiS » Dłonie i Słowo » Nr 3-4 2018 » Od redakcji

Boczny panel wyboru na stronie DiS Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym

przycisk menu do numerów miesięcznika Dłonie i Słowa
przycisk menu do numerów Usłyszmy i zobaczmy
przycisk menu do archiwum Dłoni i Słów

Wyszukiwarka dla Głównego serwisu TPG

Od redakcji

Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna

Drodzy Czytelnicy,

Przewodnim tematem niniejszego wydania naszego czasopisma jest przyroda i jej wpływ życie i zdrowie ludzi. Różne czynniki przyrodnicze i geograficzne, w tym ocieplenie klimatu, większa wilgotność i większe stężenie smogu, sprawiają, że człowiek coraz bardziej docenia terapeutyczne znaczenie przyrody. Kolejnym tematem poruszanym na naszych łamach jest tegoroczna działalność Jednostek Wojewódzkich TPG. Wśród różnorodnych aktywności są m.in. spotkania klubowe z udziałem osób głuchoniewidomych, tłumaczy-przewodników i wolontariuszy, wycieczki krajoznawcze, warsztaty edukacyjne, kulinarne i sportowe oraz plenery plastyczne. Szlakiem wycieczki po Litwie, zorganizowanej z udziałem podopiecznych Mazowieckiej Jednostki Wojewódzkiej TPG, przeniesiemy się do Trok, Kowna i Wilna, czyli miasta rodzinnego marszałka Józefa Piłsudskiego. Tym artykułem świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski, a czytelnikom przybliżamy wiele obiektów i miejsc związanych z polską kulturą i historią. A w Szczecinie, w ramach akcji „Reha For The Blind” odbyły się ciekawe spotkania integracyjne, przedstawiające problematykę środowiska osób niewidomych i słabowidzących z województwa zachodniopomorskiego. Trzeba dodać, że rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna, bo zapobiega ich wykluczeniu.

O wizycie przedstawicieli naszej organizacji w Gruzji pisze przewodniczący Zarządu Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, Michał Drzewek. Wzorując się na polskim systemie wsparcia osób głuchoniewidomych, nasza delegacja pomaga w opracowaniu i wdrożeniu podobnych systemowych rozwiązań na rzecz osób głuchoniewidomych w Gruzji.

W nadchodzącym Nowym Roku 2019 życzymy naszym czytelnikom samych pogodnych dni, zdrowia, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności!


Do artykułu dołączona jest fotografia portretowa autorki.


Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna
Zdjęcie autora artykułu: Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna

Komentarze do wpisów


Obrazek przedstawiający hasło: TPG - Tu Przekraczamy Granice!

Informacje o nas

Projekt współfinansowany ze środków Pfron

Projekt współfinansowany ze środków PFRON
PFRON - Państwowy fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Jeden procent dla TPG

Obrazek przedstawiający KRS do przekazania 1% dla TPG

Ułatwienia dostępu do strony

Adresy e-mail redakcji i webmastera strony

Informacja o własności