Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym - oficjalny serwis internetowy TPG

Ścieżka dostępu do aktualnie oglądanej strony

DiS » Dłonie i Słowo » Nr 3/2016

Boczny panel wyboru na stronie DiS Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym

przycisk menu do numerów miesięcznika Dłonie i Słowa
przycisk menu do numerów Usłyszmy i zobaczmy
przycisk menu do archiwum Dłoni i Słów

Wyszukiwarka dla Głównego serwisu TPG

Nr 3/2016


Wersja wideo artykułu: Nr 3/2016

Drodzy Czytelnicy,
 
przed Wami kolejny numer czasopisma „Dłonie i Słowo”, w którym m.in. rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących zbliżającego się jubileuszu 25-lecia Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym (TPG), który będziemy obchodzić w październiku. Przewodniczący naszej organizacji, Grzegorz Kozłowski, wraca pamięcią do początków działalności Towarzystwa, pisze o jego najważniejszych dokonaniach w tym okresie, wspomina też, czego nie udało się osiągnąć mimo ambitnych założeń i planów. Dwadzieścia pięć lat to czas wielkich zmian organizacyjnych (biuro w stolicy, a jednostki wojewódzkie i kluby w regionach), projektów oraz współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w zakresie finansowania różnych przedsięwzięć i działań na rzecz osób głuchoniewidomych. 
W dalszej części magazynu dyrektor biura TPG, Monika Skowrońska, w artykule pt. „Na jakie wsparcie mogą liczyć osoby głuchoniewidome” pisze o ofercie rehabilitacyjnej w okresie projektowym od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku. Korzystanie z różnorodnych zajęć i warsztatów pozwoli na pokonywanie barier, ułatwi codzienność i zwiększy integrację w środowisku osób głuchoniewidomych w całej Polsce. W cyklu „Wydarzyło się” prezentujemy dwa ciekawe teksty. Pierwszy to opis wycieczki Mazowieckiej JW na Podlasie, drugi – relacja z warsztatów rzeźbiarskich, w których uczestniczyła Małopolska JW. W rubryce „Psychologia na co dzień” przeczytamy natomiast, czym jest złość, jakie są plusy i minusy tej emocji. W poradniku „Zdrowie” natomiast piszemy o bólach kręgosłupa, co je wywołuje i jak im zapobiegać. 
W części „Usłyszmy i zobaczmy” zamieszczamy teksty o dojrzałości szkolnej dzieci niepełnosprawnych oraz o pobycie w przedszkolu głuchoniewidomego Tomka z zespołem CHARGE.
Zapraszam do lektury artykułów i życzę udanych wakacji! 
Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna
Zdjęcie autora artykułu: Elżbieta Gubernator-Syposz, redaktor naczelna

Komentarze do wpisów


Obrazek przedstawiający hasło: TPG - Tu Przekraczamy Granice!

Informacje o nas

Projekt współfinansowany ze środków Pfron

Projekt współfinansowany ze środków PFRON
PFRON - Państwowy fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Jeden procent dla TPG

Obrazek przedstawiający KRS do przekazania 1% dla TPG

Ułatwienia dostępu do strony

Adresy e-mail redakcji i webmastera strony

Informacja o własności